Średnia ocen z facebook
4.9 / 5
Aktualna liczba opinii 176
YouTube

ul. Milusińskich 2

Bielsko-Biała

sklep@carpmix.pl

tel: 33 816 10 43

Pn - Pt: od 9:00 do 17:00

Sob: od 9:00 do 13:00

Facebook
Instagram
Twitter
CarpTV.pl
Zobacz więcej filmów

Producenci

HakiHaki karpiowe.

Haczyk to obok żyłki najbardziej podstawowy element wyposażenia każdego wędkarza. Możliwe jest wędkowanie bez wędziska lub kołowrotka, choć współcześnie raczej się tego nie robi, natomiast bez haka jest to niemożliwe. Haczyki wędkarskie najprawdopodobniej pojawiły się już w kulturach pierwotnych Homo sapiens fossilis ok. 30 tys...Haki karpiowe.

Haczyk to obok żyłki najbardziej podstawowy element wyposażenia każdego wędkarza. Możliwe jest wędkowanie bez wędziska lub kołowrotka, choć współcześnie raczej się tego nie robi, natomiast bez haka jest to niemożliwe. Haczyki wędkarskie najprawdopodobniej pojawiły się już w kulturach pierwotnych Homo sapiens fossilis ok. 30 tys p.n.e. Z początku haczyki były wykonywane z kości i drewna, metalowe pojawiły się w okolicach 200 roku p.n.e w Chinach. Dziś do produkcji haków stosuje się wysokiej jakości stal węglową, która ma zapewnić trwałość, wytrzymałość i sprężystość, cechy które mają kolosalne znaczenie przy wędkowaniu. Zadaniem haczyka wędkarskiego jest umożliwić zaczepienie ryby oraz w rezultacie jej hol do brzegu lub pontonu i wyciągnięcie na brzeg. Musi być zatem bardzo ostry, aby szybko i głęboko przebijał pysk ryby, oraz wytrzymały i sprężysty, ponieważ podczas holu działają na niego bardzo duże siły. Nie może zatem być zbyt twardy, aby nie pękał podczas walki z rybą, ani zbyt miękki by nie rozginał się pod wpływem sił działających na niego. Wiele aktualnie produkowanych haków karpiowych dodatkowo powleka się np. teflonem, aby zyskać matową, nie odbijającą światła powierzchnię, tak aby zminimalizować ryzyko odstraszenia karpia.

Budowa haka karpiowego.

Choć istniej sporo różnych haków karpiowych, różniących się między sobą, zasadniczo można w ich budowie wyróżnić kilka elementów wspólnych.
Oczko/łopatka - a więc element który służy do połączenia haka z resztą zestawu, czyli żyłką lub plecionką.
Trzonek - część pomiędzy oczkiem/łopatką a łukiem kolankowym. W zależności od modelu haka może mieć różną długość, być prosty lub wygięty. Często w dolnej części poddawany procesowi kucia, aby zwiększyć wytrzymałość.
Łuk kolankowy - znajduje się poniżej trzonka. On również w zależności od modelu haka może mieć różne kształty i wielkości, oraz często dla zwiększenia wytrzymałości jest kuty.
Grot - którym jest zakończony hak. Musi być maksymalnie ostry aby za pierwszym razem w czasie zacięcia zaczepił hak w pysku ryby. Przy grocie często występuje jeszcze zadzior, czyli małe ostrze skierowane najczęściej do wewnątrz łuku kolankowego. Jego zadaniem jest dodatkowe zakotwiczenie haka po zacięciu, jednak utrudnia wyjęcia haka i bardziej rani pysk ryby. Coraz większą popularność, dzięki rozwojowi wędkarstwa "złów i wypuść" zdobywają haki bezzadziorowe, a więc pozbawione tego elementu. Istniej taka mnogość firm, modeli i rozmiarów haków, że w wielu sklepach wędkarskich można trafić nawet na kilkadziesiąt różnych odmian haczyków wędkarskich

 

Więcej

Haki  Jest 63 produktów.

na stronę
Pokazuje 25 - 36 z 63 elementów
 • 28,90 zł

  Model Curve Shank najlepiej sprawdza się w prezentacji przynęty na dnie oraz do waftersów. Powstał w oparciu o model Arma Point SSC. Posiada prosty grot z mikrozadziorem. Oczko jest lekko nachylone do wewnątrz wraz z linią trzonka. Ostrzone w technologii Arma Point.

  28,90 zł

  Więcej

 • 28,90 zł

  Model Curve Shank najlepiej sprawdza się w prezentacji przynęty na dnie oraz do waftersów. Powstał w oparciu o model Arma Point SSC. Posiada prosty grot. Oczko jest lekko nachylone do wewnątrz wraz z linią trzonka. Ostrzone w technologii Arma Point. Hak bezzadziorowy.

  28,90 zł

  Więcej

 • 28,90 zł

  Model Curve Medium sprawdza się zarówno z kulkami tonącym jak i pop-upami. Posiada prosty grot z mikrozadziorem. Oczko jest lekko nachylone do wewnątrz, średniej długości trzonek jest agresywnie wygięty co sprawia iż szybko się obraca i pewnie wbija w pysk ryby. Ostrzone w technologii Arma Point.

  28,90 zł

  Więcej

 • 28,90 zł

  Model Zig & Floater został skonstruowany z myślą o łowieniu z powierzchni oraz za pomocą Zig Rigów. Posiada prosty grot. Oczko jest lekko nachylone na zewnątrz, trzonek prosty, średniej długości. Ostrzone w technologii Arma Point. Hak bezzadziorowy.

  28,90 zł

  Więcej

 • 31,00 zł

  Zachwalane za swoją twardość oraz niesamowitą ostrość jedne z najlepszych haków dostępnych na rynku od wielu lat.

  31,00 zł

  Więcej

 • 8,90 zł
  11,90 zł
  Obniżki !

  Nowe haki z serii X z prostym grotem. Wykonane z super mocnej stali węglowej. Ostrzone chemicznie. Pokryte antyodblaskową powłoką teflonową.

  8,90 zł

  Więcej

 • 29,90 zł
  Obniżki !

  Fang Uni to uniwersalny hak o wygiętych do środka ostrzu oraz oczku, zdający egzamin w wielu sytuacjach. Dzięki swej konstrukcji wybacza wiele błędów i dobrze trzyma się wargi ryby.

  29,90 zł

  Więcej

 • 11,30 zł
  15,40 zł

  Haki wykonane z wysokowęglowej stali, dodatkowo kute aby uzyskać jak najwyższą wytrzymałość. Dopracowany kształt maksymalizuje szanse na zacięcie ryby. Lekko wygięty grot, oczko odchylone pod kątem 16 stopni oraz szerokie kolanko.

  11,30 zł
  Obniżka!

  Więcej

 • 28,00 zł

  Haki wykonane z wysokowęglowej stali, dodatkowo kute aby uzyskać jak najwyższą wytrzymałość. Lekko wygięty do wewnątrz grot, oczko odchylone na zewnątrz pod kątem 16 stopni, średniej długości trzonek oraz szerokie kolanko. Bardzo dobrze pozycjonuje się przy zacięciu, minimalizując ryzyko spięcia.

  28,00 zł

  Więcej

 • 6,00 zł

  Specjalistyczne haki karpiowe japońskiej firmy Hayabusa, wykonane z hartowanej wysokowęglowej stali. Ich kształt oparty jest na legendarnym haku Partridge Z13. Średnio długi trzonek z załamaniem, łagodny łuk kolanka. Oczko i grot proste, ale grot odchylony jest od linii haka dzięki czemu podczas zacięcia obraca się i szybko wbija w wargę karpia. 10 sztuk...

  6,00 zł

  Więcej

 • 4,30 zł

  Haki karpiowe z japońskiej stali, grot ostrzony chemicznie. Trwałe i wytrzymałe.

  4,30 zł

  Więcej

 • 4,30 zł

  4,30 zł

  Więcej

Pokazuje 25 - 36 z 63 elementów