Średnia ocen z facebook
4.9 / 5
Aktualna liczba opinii 176
YouTube

ul. Milusińskich 2

Bielsko-Biała

sklep@carpmix.pl

tel: 33 816 10 43

Pn - Pt: od 9:00 do 17:00

Sob: od 9:00 do 13:00

Facebook
Instagram
Zobacz więcej filmów

feederowe

Producenci

Flagman Squadron Pro Pellet Feeder 6000 FD

SPPF6000

Nowy produkt

Flagman Squadron Pro Pellet Feeder to seria mocnych i niezawodnych kołowrotków przeznaczonych do łowienia z koszykiem zanętowym. Kołowrotki charakteryzują się nowoczesnym designem i idealnie nadają się do łowienia białych ryb w dużych i małych rzekach, a także karpi i amurów na wodach komercyjnych.

Więcej szczegółów

231,00 zł brutto

Najtańsze opcje dostawy:

Odbiór osobisty w sklepie: Darmowy

Kurier GLS do 10 kg: 15,30 zł


Kupując ten produkt otrzymasz 23 pkt. karty klienta.


Opis

Waga436 g
Przełożenie4.9:1
Ilość łożysk6+1
Pojemność szpuli0.45/195, 0.50/155 [mm/m]
Rozmiar6000

Więcej informacji

Flagman Squadron Pro Pellet Feeder 6000 FD - sklep wędkarski Carpmix.pl;
Flagman Squadron Pro Pellet Feeder to seria mocnych i niezawodnych kołowrotków przeznaczonych do łowienia z koszykiem zanętowym. Kołowrotki charakteryzują się nowoczesnym designem i idealnie nadają się do łowienia białych ryb w dużych i małych rzekach, a także karpi i amurów na wodach komercyjnych. Główną cechą kołowrotka jest innowacyjna konstrukcja korpusu. Oparty jest na aluminiowej ramie, do której przymocowane są obudowy z trwałego tworzywa. Zapewnia to wysoką wytrzymałość i stabilność położenia mechanizmu, co znacznie zwiększa jego możliwości. Lekki rotor Squadron Pro Pellet Feeder jest idealnie wyważony, aby wyeliminować wibracje nawet przy dużych prędkościach zwijania. Zaawansowany mechanizm kołyskowy zapewnia dobre układanie żyłki, a rolka prowadząca żyłkę z funkcją Anti-Twist zapobiega skręcaniu. Powierzchnia szpuli jest „opasana” paskiem z drobnym nacięciem, które zapobiega obracaniu się nawiniętej żyłki lub plecionki pod dużym obciążeniem. Szpula wyposażona jest w okrągły metalowy klips. Frezowany uchwyt kołowrotka wykonany jest z aluminium, a uchwyt gumowany.

Charakterystyka Squadron Pro Pellet Feeder:

  • Obudowa z tworzywa na aluminiowej ramie.
  • 6 wysokiej jakości łożysk kulkowych.
  • Frezowana aluminiowa szpula.
  • System Instant Auto Revers (IAR).
  • Metalowa rolka Anti-Twist.
  • Lekki, komputerowo wyważony wirnik.
  • Okrągły metalowy klips.
  • Lekka, aluminiowa korbka z miękkim uchwytem.
  • Nowoczesny design.
  • Nawój: 90 cm.

© Wszelkie prawa do opisu oraz zdjęć pozakatalogowych zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.


Aby dowiedzieć się więcej kołowrotki → czytaj więcej

Kołowrotki

Rozpoczynając swoją przygodę z wędkarstwem nie można się obejść bez dobrego kołowrotka. Od tego urządzenia wymaga się przede wszystkim solidności. Utrata "ryby życia" przez słabej jakości kołowrotek to zdecydowanie nieinteresujący scenariusz. Morał jest prosty - na kołowrotku nie powinniśmy za bardzo oszczędzać. Od tego detalu naszego wędkarskiego kompletu zależeć może definitywny wynik wędkowania. Zanim jednak zdecydujesz się na wybór swojego pierwszego kołowrotka, musisz ustalić, do jakiej metody łowienia ma on być stosowany. Na pozostałe parametry w kołowrotkach zwraca się uwagę przy wędkarstwie karpiowym, a na pozostałe przy łowieniu drapieżników na spinning. Gdy już ustalisz, do czego chcesz użyć swój wędkarski ekwipunek to należy udać się na zakupy. Poniżej przedstawiamy informacje na temat poszczególnych rodzajów kołowrotków, w które możesz inwestować rozpoczynając swoją przygodę z prawdziwym wędkowaniem.

Oferta Kołowrotki Duży Wybór

Kołowrotki karpiowe

Wędkarstwo karpiowe zaczyna być coraz bardziej pożądane na terenie naszego kraju, a nawet całego kontynentu. Jak wiadomo, karpie dorastają do ogromnych rozmiarów i absolutnym wymogiem przy ich łowieniu jest dysponowanie mocnym ekwipunkiem. Kołowrotki karpiowe muszą radzić sobie z mocnymi szarpnięciami i "odjazdami" ryb na znaczne odległości. Z racji tego, że karpie najczęściej są przez nas łowione na ogromnych łowiskach to trzeba podejmować decyzje kołowrotek o dużej szpuli. Raczej nie rekomenduje się do wędkarstwa karpiowego kołowrotków o szpuli mniejszej niż 4000. Dużym ułatwieniem będzie tutaj również obecność układu wolnego biegu. Dzięki niemu branie dużej ryby nie zabierze nam wędziska z brzegu i pozwoli na luźne uwalnianie żyłki czy plecionki do momentu aż zakręcimy korbką naszego kołowrotka.

Oferta Kołowrotki Karpiowe Duży Wybór

Kołowrotki feederowe

Method feeder - jest to stosunkowo młodociana metoda wędkowania, która jest coraz częściej doceniana nawet przez starszych wędkarzy. Ta metoda skupia się na łowieniu ryb spokojnego żeru. Kołowrotki feederowe muszą być urządzeniami, które poradzą sobie z bardzo częstą pracą. W tej procedurze potrzebne jest bardzo częste przerzucanie kompletu (czasami nawet co parę minut). W związku z tym kołowrotek feederowy musi nawijać żyłkę bardzo szybko, precyzyjnie i przy tym bardzo równo. Zdecydowanie nie zaszkodziłoby gdyby w takim kołowrotku znajdował się również system wolnego biegu. Wędkowanie w tej metodzie często odbywa się na dwie wędki. W związku z tym posiadając kołowrotki z wolnym upływem możemy unikać porwania nam wędki podczas gdy akurat holujemy rybę na odmiennym wędzisku. Pamiętajmy jednak o tym, że kołowrotki z wolnym upływem są kołowrotkami cięższymi co możemy odczuć przy wielorakich rzutach i podczas holu.

Czytaj Ofertę Najlepsze Kołowrotki Feederowe

Kołowrotki sumowe

Skoro już mówimy o kołowrotkach do zadań specjalistycznych to nie sposób nie nadmienić o kołowrotkach sumowych. To, czym wyróżniają się kołowrotki sumowe to przede wszystkim duża trwałość. Nastawiając się na łowienie sumów nie należy nawet próbować jeżeli nie posiadamy kołowrotka, który wytrzyma kilkudziesięciominutowy hol. Często odjazdy i nurkowania sumów w kierunku dna mogą mocno podarować się we znaki kompletnemu naszemu zestawowi. Kołowrotek sumowy musi posiadać przestronną szpulę, która pomieści spory zapas żyłki. Wybierając kołowrotek sumowy trzeba koniecznie uwzględnić też grubość żyłki czy plecionki. Nastawiając się na łowienie sumów trzeba podejmować decyzje odnośniki o grubszych średnicach i kołowrotek musi poradzić sobie z ich nawijaniem. Od kołowrotków sumowych wymaga się również dokładnego hamulca, do którego będzie łatwy dostęp. W wielu modelach zastosowano więc system dwóch hamulców - QuickDrag oraz system klasyczny. Wybierając kołowrotek sumowy oddawajmy też uwagę na to, z czego stworzona została spirala kołowrotka. Wybór kołowrotka z metaliczną szpulą oraz wzmocnioną metalową stopką może być świetnym pomysłem.

Pokrowce na kołowrotki

Piach i kurz - to dwaj zdecydowanie najwięksi wrogowie kołowrotków. Jeśli nasz szlifierz będzie miał często kontakt z piaskiem to należy liczyć się z tym, że może się skrócić jego żywotność. Właśnie po to, żeby chronić kołowrotki, zostały stworzone pokrowce na kołowrotki. Po każdorazowym zakończeniu wędkowania warto odkręcić szlifierz od wędziska i umiejscowić go w specjalnie do tego przystosowanym pokrowcu. Niektóre modele pokrowców posiadają wnętrze wyściełane specjalną pianką, która ochroni nasz kołowrotek przed drganiami czy nieoczekiwanym zanikiem. Ostatnimi czasy w sprzedaży pojawiły się także pokrowce usztywniane z dodatkowymi, przejezdnymi komorami wewnątrz.

Informacje Najlepsze Kołowrotki Pokrowce

Szpule Smary Pozostałe

Gdy już dobierzemy do naszego zestawu nasz wymarzony kołowrotek to warto przy okazji pomyśleć o nabyciu smarów. Metodyczne oliwienie ruchomych elementów kołowrotka może sprawić, że znacznie wydłuży się jego żywotność. Jeśli mamy zamiar stosować rozmaite rodzaje plecionek i żyłek to warto do naszego kołowrotka zakupić także opcjonalne szpule. Wówczas będziemy mogli bardzo łatwo dokonać modyfikacji bez konieczności uciążliwego przewijania plecionki. Zarówno smary, pozostałe szpule oraz podkładki karbonowe pod hamulec powinny znaleźć się w naszym wędkarskim przyborniku. Dzięki nim podczas wędkowania będziemy mieć pewność, że sprzęt nas nie rozczaruje!

Zapoznaj Się Z Ofertą Kołowrotki Szpule Smary Inne Najlepsze Na Rynku

30 Inne produkty w tej samej kategorii:

« Wstecz