Średnia ocen z facebook
4.9 / 5
Aktualna liczba opinii 176
YouTube

ul. Milusińskich 2

Bielsko-Biała

sklep@carpmix.pl

tel: 33 816 10 43

Pn - Pt: od 9:00 do 17:00

Sob: od 9:00 do 13:00

Facebook
Instagram
Zobacz więcej filmów

feederowe

Producenci

Flagman Inspiration Feeder 5500 - Alu Corpus

INSP5500

Nowy produkt

Inspiration 5500: Flagowy feederowy kołowrotek firmy Flagman. Lekki sztywny, aluminiowy korpus z mocnym i trwałym mechanizmem utwardzonych kół zębatych. Jak przystało na kołowrotek z wyższej półki, dokręcana w kierunku zwijania, odkuwana aluminiowa korba z wygodnym uchwytem. Precyzyjny hamulec, wysoka kultura pracy, starannie spasowanych podzespołów. Uszczelnione łożyska 9+1 ze stali nierdzewnej.

Więcej szczegółów

639,00 zł brutto

Najtańsze opcje dostawy:

Odbiór osobisty w sklepie: Darmowy

Kurier GLS do 10 kg: 15,30 zł


Kupując ten produkt otrzymasz 63 pkt. karty klienta.


Opis

Waga468 g
Materiałaluminium
Przełożenie4.3:1
Ilość łożysk9+1
Pojemność szpuli0.60/190, 0.80/160 [mm/m]
Rozmiar5500

Więcej informacji

Flagman Inspiration Feeder 5500 - sklep wędkarski Carpmix.pl;
Wysokiej jakości, kołowrotek feederowy z przednim hamulcem. Mocny mechanizm charakteryzuje się zwiększoną średnicą napędu i napędzanych kół zębatych, a także sprzęgłem jednokierunkowym do natychmiastowego blokowania obrotów wstecznych. Zmniejsza to obciążenie ruchomych elementów mechanizmu, zwiększając kulturę pracy i wydłużając żywotność. Aluminiowa obudowa zapewnia stabilne wzajemne położenie łożysk, co również pozytywnie wpływa na trwałość kołowrotka. Uszczelnione łożyska ze stali nierdzewnej są w pełni zabezpieczone przed korozją. Odkuwany aluminiowy uchwyt jest bezpośrednio wkręcany w mechanizm, co całkowicie eliminuje luzy w tej części kołowrotka. Powiększona, niskoprofilowa aluminiowa szpula pozwala na dalekie rzuty. Karbonowe tarcze przedniego hamulca zapewniają precyzyjną kontrolę siły hamowania. Ulepszony mechanizm wahacza z łożyskowaną przekładnią, zapewnia precyzyjny nawój żyłki lub plecionki. Inspiration 5500 z powodzeniem sprawdzi się również w lekkich karpiówkach. Jeśli szukasz bardzo mocnego, wytrzymałego kołowrotka do sprzętu dalekiego zasięgu, Inspiration jest idealnym wyborem. Dodatkowo, ten markowy kołowrotek, wyposażono w pokrowiec z neoprenu. Nawój: 90 cm. Subtelny design, duża dbałość o detale wykończenia. Znakomita jakość w najlepszej cenie.

UWAGA. Dodatkowo, możliwość przełożenia rączki na drugą stronę kołowrotka. Należy użyć specjalnego klucza, który dołączony jest do zestawu.

© Wszelkie prawa do opisu oraz zdjęć pozakatalogowych zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.


Aby dowiedzieć się więcej kołowrotki → czytaj więcej

Kołowrotki

Zaczynając swoją przygodę z wędkarstwem nie można się obejść bez dobrego kołowrotka. Od tego urządzenia wymaga się przede wszystkim niezawodności. Strata "ryby życia" przez słabej jakości kołowrotek to zdecydowanie nieciekawy scenariusz. Wniosek jest prosty - na kołowrotku nie powinniśmy za bardzo oszczędzać. Od tego detalu naszego wędkarskiego zestawu zależeć może ostateczny rezultat wędkowania. Nim jednak zdecydujesz się na wybór swojego pierwszego kołowrotka, musisz ustalić, do jakiej metody łowienia ma on być stosowany. Na pozostałe parametry w kołowrotkach zwraca się uwagę przy wędkarstwie karpiowym, a na pozostałe przy łowieniu drapieżników na spinning. Gdy już ustalisz, do czego chcesz wykorzystać swój wędkarski ekwipunek to należy udać się na zakupy. Poniżej prezentujemy dane na temat poszczególnych typów kołowrotków, w które możesz inwestować zaczynając swoją przygodę z prawdziwym wędkowaniem.

Informacje Na Temat Produktów Kołowrotki Sprawdź Nasze Propozycje

Kołowrotki karpiowe

Wędkarstwo karpiowe zaczyna być coraz bardziej pożądane na terenie naszego kraju, a nawet pełnego lądu. Jak wiadomo, karpie dorastają do ogromnych rozmiarów i absolutnym postulatem przy ich łowieniu jest dysponowanie mocnym sprzętem. Kołowrotki karpiowe muszą radzić sobie z mocnymi szarpnięciami i "odjazdami" ryb na znaczne odległości. Z racji tego, że karpie najczęściej są przez nas łowione na rozległych łowiskach to trzeba wybierać kołowrotek o dużej spirali. Raczej nie poleca się do wędkarstwa karpiowego kołowrotków o spirali mniejszej niż 4000. Dużym uproszczeniem będzie tutaj również obecność układu wolnego biegu. Dzięki niemu branie dużej ryby nie zabierze nam wędziska z brzegu i pozwoli na swobodne uwalnianie żyłki czy plecionki do momentu aż zakręcimy korbką naszego kołowrotka.

Produkty Kołowrotki Karpiowe Duży Wybór

Kołowrotki feederowe

Method feeder - jest to względnie młoda metoda wędkowania, która jest coraz częściej doceniana nawet przez starszych wędkarzy. Ta metoda skupia się na łowieniu ryb uspokajającego żeru. Kołowrotki feederowe muszą być urządzeniami, które poradzą sobie z bardzo częstą pracą. W tej metodzie potrzebne jest bardzo częste przerzucanie zestawu (niekiedy nawet co kilka minut). W związku z tym kołowrotek feederowy musi nakręcać żyłkę bardzo szybko, precyzyjnie i przy tym bardzo równo. Zdecydowanie nie zaszkodziłoby gdyby w takim kołowrotku znalazł się również system wolnego biegu. Wędkowanie w tej metodzie często odbywa się na dwie wędki. W związku z tym posiadając kołowrotki z wolnym upływem możemy uniknąć ujęcia nam wędki podczas gdy akurat holujemy rybę na innym wędzisku. Pamiętajmy jednak o tym, że kołowrotki z wolnym biegiem są kołowrotkami cięższymi co możemy odczuć przy wielorakich rzutach i podczas holu.

Zapoznaj Się Z Produktami Kołowrotki Feederowe Duży Wybór

Kołowrotki sumowe

Skoro już mówimy o kołowrotkach do zadań specjalistycznych to nie sposób nie nadmienić o kołowrotkach sumowych. To, czym wyróżniają się kołowrotki sumowe to przede wszystkim duża wytrzymałość. Nastawiając się na łowienie sumów nie należy nawet usiłować jeżeli nie posiadamy kołowrotka, który wytrzyma kilkudziesięciominutowy hol. Często odjazdy i nurkowania sumów w kierunku dna mogą mocno podarować się we znaki kompletnemu naszemu zestawowi. Kołowrotek sumowy musi posiadać przestronną szpulę, która pomieści pokaźny zasób żyłki. Wybierając kołowrotek sumowy trzeba koniecznie uwzględnić też grubość żyłki czy plecionki. Nastawiając się na łowienie sumów trzeba podejmować decyzje linki o grubszych średnicach i kołowrotek musi dać rady sobie z ich nawijaniem. Od kołowrotków sumowych wymaga się również dokładnego hamulca, do którego będzie łatwy dostęp. W wielu modelach zastosowano więc system dwóch hamulców - QuickDrag oraz system klasyczny. Wybierając kołowrotek sumowy oddawajmy też uwagę na to, z czego stworzona została spirala kołowrotka. Wybór kołowrotka z metaliczną szpulą oraz napiętą metalową stopką może być świetnym pomysłem.

Pokrowce na kołowrotki

Piach i pył - to dwaj zdecydowanie najwięksi wrogowie kołowrotków. Jeśli nasz młynek będzie miał często kontakt z piaskiem to należy liczyć się z tym, że może się skrócić jego żywotność. Właśnie po to, żeby chronić kołowrotki, zostały stworzone pokrowce na kołowrotki. Po każdorazowym zakończeniu wędkowania warto odkręcić młynek od wędziska i umiejscowić go w specjalnie do tego przystosowanym pokrowcu. Niektóre modele pokrowców posiadają wnętrze wyściełane specjalną pianką, która oszczędzi nasz kołowrotek przed drganiami czy nieoczekiwanym zanikiem. Minionymi czasy w sprzedaży pojawiły się także pokrowce usztywniane z opcjonalnymi, ruchomymi przegródkami wewnątrz.

Informacje Na Temat Oferty Kołowrotki Pokrowce Oferta

Szpule Smary Pozostałe

Gdy już dobierzemy do naszego kompletu nasz wymarzony kołowrotek to warto przy okazji pomyśleć o nabyciu smarów. Systematyczne oliwienie ruchomych elementów kołowrotka może sprawić, że znacznie wydłuży się jego żywotność. Jeśli mamy cel używać różne typy plecionek i żyłek to warto do naszego kołowrotka zakupić także dodatkowe szpule. Wówczas będziemy mogli bardzo intuicyjnie dokonać zmiany bez konieczności uciążliwego przewijania plecionki. Zarówno smary, inne szpule oraz podkładki karbonowe pod hamulec powinny znaleźć się w naszym wędkarskim przyborniku. Dzięki nim podczas wędkowania będziemy mieć pewność, że ekwipunek nas nie zawiedzie!

Informacje Profesjonalne Kołowrotki Szpule Smary Inne

30 Inne produkty w tej samej kategorii:

« Wstecz