Średnia ocen z facebook
4.9 / 5
Aktualna liczba opinii 176
YouTube

ul. Milusińskich 2

Bielsko-Biała

sklep@carpmix.pl

tel: 33 816 10 43

Pn - Pt: od 9:00 do 17:00

Sob: od 9:00 do 13:00

Facebook
Instagram
Zobacz więcej filmów

Karpiowe z przednim hamulcem

Producenci

Tica Scepter GTY 6000 L - 2 szpule ALU

GTY6000L

Nowy produkt

Tica Scepter jako czołówka kołowrotków karpiowych na stale zagościła w pamięci wędkarzy. Rozsądna, niewygórowana cena, zastosowanie wysokiej klasy materiałów oraz polepszane, niezawodne technologie czynią go jednym z najlepszych kołowrotków karpiowych. W komplecie dwie aluminiowe szpule.

Więcej szczegółów

373,00 zł brutto

Najtańsze opcje dostawy:

Odbiór osobisty w sklepie: Darmowy

Kurier GLS do 10 kg: 15,30 zł


Kupując ten produkt otrzymasz 37 pkt. karty klienta.


Opis

Waga620 g
Przełożenie4.1:1
Ilość łożysk7 ze stali nierdzewnej
Pojemność szpuli0.30/310, 0.32/270, 0.35/230 (mm/m)
Szpula zapasowaAluminiowa
Kolorczarny
Rozmiar6000

Więcej informacji

Kołowrotek karpiowy Tica Scepter GTY 6000 L - sklep wędkarski CARPMIX.PL
Tica Scepter jako czołówka kołowrotków karpiowych na stale zagościła w pamięci wędkarzy. Rozsądna, niewygórowana cena, zastosowanie wysokiej klasy materiałów oraz ciągle polepszane niezawodne technologie czynią go jednym z najlepszych kołowrotków karpiowych z przednim hamulcem dostępnych obecnie na rynku.

Kołowrotki karpiowe Tica od wielu lat cieszą się dużym uznaniem karpiarzy na całym świecie, ceniących dopracowane konstrukcje, najwyższą jakość wykonania, precyzję działania oraz bardzo długi okres bezawaryjnego funkcjonowania.

TICA - KOŁOWROTKI Z RENOMĄ !!!

 • Dwie szpule aluminiowe.
 • 7 szczelnych łożysk ze stali nierdzewnej (RRB).
 • Ułożyskowana rolka w tytanowej powłoce zapobiegająca skręcaniu żyłki.
 • Nowy, wytrzymalszy kabłąk.
 • Komputerowo zaprojektowany system redukcji wibracji rotora podczas nawijania żyłki (idealne wyważenie kołowrotka i układanie żyłki).
 • System redukcji luzów na korbie kołowrotka.
 • Mini łożysko wewnątrz rolki prowadzącej.
 • Specjalnie wydłużone, odkuwane ramię korbki ułatwiające szybkie zwijanie !!!
 • Nowy, większy uchwyt korbki zwiększający wygodę.
 • Dodatkowy pierścień prowadzący szpulę.
 • Precyzyjna przekładnia ślimakowa.
 • Pierścień zabezpieczający przed zaplątaniem się żyłki wokół osi szpuli.
 • Precyzyjnie działający hamulec - duże i wygodne pokrętło.
 • Przekładana korba prawo/lewo.
 • Nawój: 90 cm.

© Wszelkie prawa do opisu oraz zdjęć pozakatalogowych zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.


Aby dowiedzieć się więcej kołowrotkach → czytaj więcej

Kołowrotki

Zaczynając swoją przygodę z wędkarstwem nie można się obejść bez dobrego kołowrotka. Od tego urządzenia wymaga się przede wszystkim niezawodności. Utrata "ryby życia" przez słabej jakości kołowrotek to zdecydowanie nieinteresujący scenariusz. Wniosek jest prosty - na kołowrotku nie powinniśmy za bardzo oszczędzać. Od tego detalu naszego wędkarskiego zestawu zależeć może definitywny wynik wędkowania. Nim jednak zdecydujesz się na wybór swojego pierwszego kołowrotka, musisz ustalić, do jakiej metody łowienia ma on być wykorzystywany. Na pozostałe parametry w kołowrotkach zwraca się uwagę przy wędkarstwie karpiowym, a na inne przy łowieniu drapieżników na spinning. Gdy już określisz, do czego chcesz wykorzystać swój wędkarski sprzęt to należy udać się na zakupy. Poniżej przedstawiamy informacje na temat poszczególnych rodzajów kołowrotków, w które możesz zainwestować rozpoczynając swoją przygodę z prawdziwym wędkowaniem.

Zapoznaj Się Z Produktem Kołowrotki Najlepsze Na Rynku

Kołowrotki karpiowe

Wędkarstwo karpiowe zaczyna być coraz bardziej popularne na terenie naszego państwa, a nawet całego lądu. Jak wiadomo, karpie dojrzewają do rozległych rozmiarów i bezwzględnym wymogiem przy ich łowieniu jest dysponowanie pewnym sprzętem. Kołowrotki karpiowe muszą radzić sobie z intensywnymi pociągnięciami i "odjazdami" ryb na znaczne odległości. Z racji tego, że karpie najczęściej są przez nas łowione na ogromnych łowiskach to trzeba wybierać kołowrotek o dużej szpuli. Raczej nie poleca się do wędkarstwa karpiowego kołowrotków o spirali mniejszej niż 4000. Niewątpliwym uproszczeniem będzie tutaj również obecność układu wolnego biegu. Dzięki niemu branie dużej ryby nie zabierze nam wędziska z brzegu i umożliwi na luźne uwalnianie żyłki czy plecionki do momentu aż zakręcimy korbką naszego kołowrotka.

Czytaj Więcej Najlepsze Kołowrotki Karpiowe Dla Wędkarzy

Kołowrotki feederowe

Method feeder - jest to względnie młoda metoda wędkowania, która jest coraz częściej doceniana nawet przez starszych wędkarzy. Ta metoda skupia się na łowieniu ryb uspokajającego żeru. Kołowrotki feederowe muszą być urządzeniami, które poradzą sobie z bardzo częstą pracą. W tej procedurze konieczne jest bardzo częste przerzucanie zestawu (niekiedy nawet co parę minut). W związku z tym kołowrotek feederowy musi nawijać żyłkę bardzo szybko, dokładnie i przy tym bardzo równo. Zdecydowanie nie zaszkodziłoby gdyby w takim kołowrotku znajdował się również system wolnego biegu. Wędkowanie w tej metodzie często odbywa się na dwie wędki. W związku z tym posiadając kołowrotki z wolnym biegiem możemy unikać porwania nam wędki podczas gdy akurat holujemy rybę na innym wędzisku. Pamiętajmy jednak o tym, że kołowrotki z wolnym biegiem są kołowrotkami cięższymi co możemy odczuć przy wielorakich rzutach i podczas holu.

Czytaj Więcej Kołowrotki Feederowe Oferta

Kołowrotki sumowe

Skoro już mówimy o kołowrotkach do działań specjalistycznych to nie sposób nie nadmienić o kołowrotkach sumowych. To, czym wyróżniają się kołowrotki sumowe to przede wszystkim duża trwałość. Nastawiając się na łowienie sumów nie należy nawet próbować jeśli nie posiadamy kołowrotka, który wytrzyma kilkudziesięciominutowy hol. Często odjazdy i pikowania sumów w kierunku dna mogą mocno podarować się we znaki całemu naszemu kompletowi. Kołowrotek sumowy musi posiadać przestronną szpulę, która pomieści spory zasób żyłki. Wybierając kołowrotek sumowy trzeba koniecznie uwzględnić też grubość żyłki czy plecionki. Nastawiając się na łowienie sumów trzeba podejmować decyzje odnośniki o grubszych średnicach i kołowrotek musi dać rady sobie z ich nakręcaniem. Od kołowrotków sumowych wymaga się również dokładnego hamulca, do którego będzie łatwy dostęp. W wielu modelach zastosowano więc system dwóch hamulców - QuickDrag oraz system klasyczny. Wybierając kołowrotek sumowy zwracajmy też uwagę na to, z czego stworzona została szpula kołowrotka. Wybór kołowrotka z metaliczną spiralą oraz wzmocnioną metalową stopką może być świetnym pomysłem.

Pokrowce na kołowrotki

Piach i kurz - to dwaj zdecydowanie najwięksi wrogowie kołowrotków. Jeśli nasz młynek będzie miał często kontakt z piachem to należy liczyć się z tym, że może się skrócić jego żywotność. Właśnie po to, żeby chronić kołowrotki, zostały stworzone pokrowce na kołowrotki. Po każdorazowym zakończeniu wędkowania warto odkręcić szlifierz od wędziska i umieścić go w specjalnie do tego przystosowanym pokrowcu. Niektóre modele pokrowców posiadają wnętrze wyściełane specjalną pianką, która oszczędzi nasz kołowrotek przed drganiami czy nieoczekiwanym zanikiem. Minionymi czasy w sprzedaży pojawiły się także pokrowce usztywniane z dodatkowymi, przejezdnymi szufladami wewnątrz.

Zapoznaj Się Z Produktem Kołowrotki Pokrowce

Szpule Smary Pozostałe

Gdy już dobierzemy do naszego zestawu nasz wymarzony kołowrotek to warto przy okazji pomyśleć o kupnie smarów. Systematyczne oliwienie ruchomych elementów kołowrotka może sprawić, że znacznie przedłuży się jego żywotność. Jeśli mamy cel używać rozmaite typy plecionek i żyłek to warto do naszego kołowrotka zakupić także opcjonalne szpule. Wówczas będziemy mogli bardzo łatwo dokonać modyfikacji bez konieczności żmudnego przewijania plecionki. Zarówno smary, pozostałe szpule oraz podkładki karbonowe pod hamulec powinny znaleźć się w naszym wędkarskim przyborniku. Dzięki nim podczas wędkowania będziemy mieć pewność, że ekwipunek nas nie zawiedzie!

Zapoznaj Się Z Produktem Kołowrotki Szpule Smary Inne

21 Inne produkty w tej samej kategorii:

« Wstecz