Średnia ocen z facebook
4.9 / 5
Aktualna liczba opinii 176
YouTube

ul. Milusińskich 2

Bielsko-Biała

sklep@carpmix.pl

tel: 33 816 10 43

Pn - Pt: od 9:00 do 17:00

Sob: od 9:00 do 13:00

Facebook
Instagram
Zobacz więcej filmów

Karpiowe z wolnym biegiem

Producenci

Delphin Chimera 60

286018060

Nowy produkt

Chimera to najnowsze dziecko inżynierów firmy DELPHIN. Konstrukcja kołowrotka jest efektem kilkuletnich badań i testów, aby uzyskać maksymalną wydajność oraz jak najlepsze właściwości. Całość wykonano przy użyciu najwyższej jakości materiałów. W komplecie zapasowa, aluminiowa szpula.

Więcej szczegółów

232,00 zł brutto

Najtańsze opcje dostawy:

Odbiór osobisty w sklepie: Darmowy

Pocztex Kurier: 0,00 zł


Kupując ten produkt otrzymasz 23 pkt. karty klienta.


Opis

Waga470g
Przełożenie5.5:1
Ilość łożysk7 łożysk: 6 kulkowych ze stali nierdzewnej, 1 obrotów wstecznych.
Pojemność szpuliAluminiowa, 0.25/470, 0.28/380, 0.30/330, 0.32/290, 0.35/250 (mm/m).
Szpula zapasowaAluminiowa, 0.25/470, 0.28/380, 0.30/330, 0.32/290, 0.35/250 (mm/m).

Więcej informacji

Sklep wędkarski CARPMIX - Kołowrotek Delphin Chimera 60
Chimera to najnowsze dziecko inżynierów firmy DELPHIN. Konstrukcja kołowrotka jest efektem kilkuletnich badań i testów, aby uzyskać maksymalną wydajność oraz jak najlepsze właściwości. Całość wykonano przy użyciu najwyższej jakości materiałów, aby zapewnić kołowrotkowi jak najdłuższą żywotność oraz bezawaryjną pracę.

Wszystkie elementy mechanizmu i konstrukcji są doskonale spasowane co daje gwarancję cichej i bezproblemowej pracy. W modelu

W modelu Chimera zastosowano rewolucyjne rozwiązanie: karbonowe tarcze hamulca przedniego, które charakteryzują się:

  • dużo większą wytrzymałością niż klasyczne tarcze stosowane w innych kołowrotkach,
  • mogą pracować w najbardziej ekstremalnych warunkach, nie straszne im niskie temperatury czy wilgoć,
  • hamulec bardzo płynnie pracuje.

Kołowrotek został zaopatrzony w sześć łożysk kulkowych ze stali nierdzewnej oraz łożysko obrotów wstecznych. Duża rolka prowadząca żyłkę oraz ergonomiczna korbka to dodatkowe atuty kołowrotka.

W komplecie:

  • kołowrotek Delphin Chimera,
  • dwie aluminiowe szpule,
  • materiałowy pokrowiec na kołowrotek
  • zapasowe karbonowe tarcze hamulca.

© Wszelkie prawa do opisu oraz zdjęć pozakatalogowych zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.


Aby dowiedzieć się więcej kołowrotkach → czytaj więcej

Kołowrotki

Zaczynając swoją przygodę z wędkarstwem nie można się obejść bez dobrego kołowrotka. Od tego urządzenia wymaga się przede wszystkim niezawodności. Utrata "ryby życia" przez słabej jakości kołowrotek to zdecydowanie nieinteresujący scenariusz. Wniosek jest prosty - na kołowrotku nie powinniśmy za bardzo oszczędzać. Od tego elementu naszego wędkarskiego zestawu zależeć może ostateczny rezultat wędkowania. Zanim jednak zdecydujesz się na wybór swojego pierwszego kołowrotka, musisz ustalić, do jakiej metody łowienia ma on być wykorzystywany. Na inne parametry w kołowrotkach zwraca się uwagę przy wędkarstwie karpiowym, a na inne przy łowieniu drapieżników na spinning. Gdy już określisz, do czego chcesz wykorzystać swój wędkarski sprzęt to należy udać się na zakupy. Poniżej prezentujemy dane na temat pojedynczych typów kołowrotków, w które możesz inwestować rozpoczynając swoją przygodę z autentycznym wędkowaniem.

Oferta Produktów Kołowrotki Dla Wędkarzy

Kołowrotki karpiowe

Wędkarstwo karpiowe zaczyna być coraz bardziej pożądane na terenie naszego państwa, a nawet pełnego lądu. Jak wiadomo, karpie dorastają do ogromnych rozmiarów i bezwzględnym postulatem przy ich łowieniu jest dysponowanie pewnym ekwipunkiem. Kołowrotki karpiowe muszą radzić sobie z mocnymi pociągnięciami i "odjazdami" ryb na znaczne odległości. Z racji tego, że karpie najczęściej są przez nas łowione na rozległych łowiskach to trzeba wybierać kołowrotek o dużej spirali. Raczej nie rekomenduje się do wędkarstwa karpiowego kołowrotków o spirali mniejszej niż 4000. Dużym uproszczeniem będzie tutaj również obecność układu wolnego biegu. Dzięki niemu branie dużej ryby nie zabierze nam wędziska z brzegu i pozwoli na luźne uwalnianie żyłki czy plecionki do momentu aż zakręcimy korbką naszego kołowrotka.

Zapoznaj Się Z Produktem Kołowrotki Karpiowe

Kołowrotki feederowe

Method feeder - jest to względnie młodociana metoda wędkowania, która jest coraz częściej doceniana nawet przez starszych wędkarzy. Ta metoda ogniskuje się na łowieniu ryb uspokajającego żeru. Kołowrotki feederowe muszą być urządzeniami, które poradzą sobie z bardzo częstą pracą. W tej procedurze potrzebne jest bardzo częste przerzucanie zestawu (niekiedy nawet co kilka minut). W związku z tym kołowrotek feederowy musi nawijać żyłkę bardzo szybko, precyzyjnie i przy tym bardzo równo. Zdecydowanie nie zaszkodziłoby gdyby w takim kołowrotku znajdował się również system wolnego biegu. Wędkowanie w tej procedurze często odbywa się na dwie wędki. W związku z tym posiadając kołowrotki z wolnym biegiem możemy unikać ujęcia nam wędki podczas gdy akurat holujemy rybę na innym wędzisku. Pamiętajmy jednak o tym, że kołowrotki z wolnym upływem są kołowrotkami cięższymi co możemy odczuć przy wielorakich rzutach i podczas holu.

Informacje Na Temat Oferty Kołowrotki Feederowe Duży Wybór

Kołowrotki sumowe

Skoro już mówimy o kołowrotkach do zadań specjalnych to nie sposób nie wspomnieć o kołowrotkach sumowych. To, czym wyróżniają się kołowrotki sumowe to przede wszystkim duża wytrzymałość. Nastawiając się na łowienie sumów nie należy nawet próbować jeżeli nie posiadamy kołowrotka, który wytrzyma kilkudziesięciominutowy hol. Często odjazdy i nurkowania sumów w kierunku dna mogą mocno dać się we znaki całemu naszemu kompletowi. Kołowrotek sumowy musi posiadać pojemną szpulę, która pomieści spory zasób żyłki. Wybierając kołowrotek sumowy trzeba koniecznie uwzględnić też grubość żyłki czy plecionki. Nastawiając się na łowienie sumów trzeba wybierać linki o grubszych średnicach i kołowrotek musi poradzić sobie z ich nakręcaniem. Od kołowrotków sumowych wymaga się również precyzyjnego hamulca, do którego będzie łatwy dostęp. W wielu modelach zastosowano więc system dwóch hamulców - QuickDrag oraz system klasyczny. Wybierając kołowrotek sumowy zwracajmy też uwagę na to, z czego stworzona została szpula kołowrotka. Wybór kołowrotka z metalową szpulą oraz napiętą metaliczną stopką może być świetnym pomysłem.

Pokrowce na kołowrotki

Piach i pył - to dwaj zdecydowanie najwięksi przeciwnicy kołowrotków. Jeżeli nasz szlifierz będzie miał często kontakt z piaskiem to należy liczyć się z tym, że może się skrócić jego żywotność. Właśnie po to, żeby chronić kołowrotki, zostały stworzone pokrowce na kołowrotki. Po każdorazowym zakończeniu wędkowania warto odkręcić młynek od wędziska i umiejscowić go w specjalnie do tego przystosowanym pokrowcu. Niektóre modele pokrowców posiadają wnętrze wyściełane specjalną pianką, która ochroni nasz kołowrotek przed drganiami czy nieoczekiwanym upadkiem. Minionymi czasy w sprzedaży pojawiły się także pokrowce usztywniane z opcjonalnymi, przejezdnymi szufladami wewnątrz.

Zapoznaj Się Z Produktami Kołowrotki Pokrowce Najlepsze Propozycje

Szpule Smary Inne

Gdy już dobierzemy do naszego kompletu nasz wymarzony kołowrotek to warto przy okazji pomyśleć o nabyciu smarów. Systematyczne oliwienie ruchomych elementów kołowrotka może sprawić, że znacznie wydłuży się jego żywotność. Jeżeli mamy cel używać rozmaite rodzaje plecionek i żyłek to warto do naszego kołowrotka zakupić także opcjonalne szpule. Wówczas będziemy mogli bardzo łatwo dokonać modyfikacji bez konieczności uciążliwego przewijania plecionki. Zarówno smary, inne szpule oraz podkładki karbonowe pod hamulec powinny znaleźć się w naszym wędkarskim przyborniku. Dzięki nim podczas wędkowania będziemy mieć pewność, że ekwipunek nas nie rozczaruje!

Informacje O Produktach Najlepsze Kołowrotki Szpule Smary Inne Dla Wędkarzy

20 Inne produkty w tej samej kategorii:

« Wstecz