Średnia ocen z facebook
4.9 / 5
Aktualna liczba opinii 176
YouTube

ul. Milusińskich 2

Bielsko-Biała

sklep@carpmix.pl

tel: 33 816 10 43

Pn - Pt: od 9:00 do 17:00

Sob: od 9:00 do 13:00

Facebook
Instagram
Zobacz więcej filmów

Karpiowe z wolnym biegiem

Producenci

Delphin Atlantic 600 Zobacz większe

Delphin Atlantic 60

286017060

Nowy produkt

Dopracowana w najdrobniejszych szczegółach konstrukcja wykonana z bardzo wytrzymałych i trwałych materiałów, zapewnia długą żywotność oraz bezawaryjną pracę kołowrotka. Zastosowanie wysokiej jakości części daje gwarancje cichej i bezproblemowej pracy.

Więcej szczegółów

157,00 zł brutto

Najtańsze opcje dostawy:

Odbiór osobisty w sklepie: Darmowy

Kurier GLS do 10 kg: 15,30 zł


Kupując ten produkt otrzymasz 15 pkt. karty klienta.


Opis

Waga450g

Więcej informacji

Sklep wędkarski - Kołowrotek Delphin Atlantic

Atlantic to nowy model kołowrotka z wolnym biegiem w ofercie firmy DELPHIN. Dopracowana w najdrobniejszych szczegółach konstrukcja wykonana z bardzo wytrzymałych i trwałych materiałów, zapewnia długą żywotność oraz bezawaryjną pracę kołowrotka. Zastosowanie wysokiej jakości części daje gwarancje cichej i bezproblemowej pracy mechanizmu. Przedni hamulec składa się z filcowych tarcz, dzięki czemu pracuje gładko i bezawaryjnie. Kołowrotek został zaopatrzony w cztery klasyczne łożyska kulkowe oraz łożysko obrotów wstecznych. Duża rolka prowadząca żyłkę oraz aluminiowa korbka to dodatkowe atuty kołowrotka. W komplecie: kołowrotek Delphin Atlantic, aluminiowa szpula główna oraz grafitowa szpula zapasowa..

  • Ilość łożysk: 4 + 1.
  • Przełożenie: 5.5:1
  • Aluminiowa szpula główna.
  • Grafitowa szpula zapasowa.
  • Wolny bieg szpuli.
  • Pojemność szpuli 60: 0.25/470, 0.28/380, 0.30/330, 0.32/290, 0.35/250 (mm/m).
  • Waga: 450 g.

Aby dowiedzieć się więcej kołowrotkach → czytaj więcej

Kołowrotki

Zaczynając swoją przygodę z wędkarstwem nie można się obejść bez dobrego kołowrotka. Od tego urządzenia wymaga się przede wszystkim niezawodności. Strata "ryby życia" przez słabej jakości kołowrotek to zdecydowanie nieinteresujący scenariusz. Morał jest prosty - na kołowrotku nie powinniśmy za bardzo oszczędzać. Od tego detalu naszego wędkarskiego kompletu zależeć może definitywny rezultat wędkowania. Nim jednak zdecydujesz się na wybór swojego pierwszego kołowrotka, musisz ustalić, do jakiej metody łowienia ma on być stosowany. Na pozostałe parametry w kołowrotkach zwraca się uwagę przy wędkarstwie karpiowym, a na inne przy łowieniu drapieżników na spinning. Gdy już określisz, do czego chcesz wykorzystać swój wędkarski sprzęt to należy udać się na zakupy. Poniżej przedstawiamy informacje na temat poszczególnych typów kołowrotków, w które możesz zainwestować zaczynając swoją przygodę z prawdziwym wędkowaniem.

Informacje O Produktach Kołowrotki Najlepsze Na Rynku

Kołowrotki karpiowe

Wędkarstwo karpiowe zaczyna być coraz bardziej pożądane na terenie naszego kraju, a nawet pełnego kontynentu. Jak wiadomo, karpie dorastają do rozległych rozmiarów i bezwzględnym wymogiem przy ich łowieniu jest dysponowanie pewnym sprzętem. Kołowrotki karpiowe muszą radzić sobie z mocnymi szarpnięciami i "odjazdami" ryb na znaczne odległości. Z racji tego, że karpie najczęściej są przez nas łowione na ogromnych łowiskach to trzeba podejmować decyzje kołowrotek o dużej szpuli. Raczej nie poleca się do wędkarstwa karpiowego kołowrotków o szpuli mniejszej aniżeli 4000. Niewątpliwym ułatwieniem będzie tutaj również obecność systemu wolnego biegu. Dzięki niemu branie dużej ryby nie zabierze nam wędziska z brzegu i umożliwi na swobodne zwalnianie żyłki czy plecionki do momentu aż zakręcimy korbką naszego kołowrotka.

Szczegóły Kołowrotki Karpiowe Duży Wybór

Kołowrotki feederowe

Method feeder - jest to stosunkowo młodociana metoda wędkowania, która jest coraz częściej doceniana nawet przez starszych wędkarzy. Ta metoda ogniskuje się na łowieniu ryb spokojnego żeru. Kołowrotki feederowe muszą być urządzeniami, które poradzą sobie z bardzo częstą pracą. W tej procedurze potrzebne jest bardzo częste przerzucanie zestawu (niekiedy nawet co parę minut). W związku z tym kołowrotek feederowy musi nawijać żyłkę bardzo szybko, dokładnie i przy tym bardzo równo. Zdecydowanie nie zaszkodziłoby gdyby w takim kołowrotku znalazł się również system wolnego biegu. Wędkowanie w tej procedurze często odbywa się na dwie wędki. W związku z tym posiadając kołowrotki z wolnym biegiem możemy unikać ujęcia nam wędki podczas gdy akurat holujemy rybę na innym wędzisku. Pamiętajmy jednak o tym, że kołowrotki z wolnym biegiem są kołowrotkami cięższymi co możemy odczuć przy wielokrotnych rzutach i podczas holu.

Czytaj Więcej Kołowrotki Feederowe Dla Wędkarzy

Kołowrotki sumowe

Skoro już mówimy o kołowrotkach do zadań specjalnych to nie sposób nie nadmienić o kołowrotkach sumowych. To, czym wyróżniają się kołowrotki sumowe to przede wszystkim duża trwałość. Nastawiając się na łowienie sumów nie należy nawet próbować jeśli nie posiadamy kołowrotka, który wytrzyma kilkudziesięciominutowy hol. Często odjazdy i nurkowania sumów w kierunku dna mogą mocno podarować się we znaki kompletnemu naszemu kompletowi. Kołowrotek sumowy musi posiadać przestronną szpulę, która pomieści pokaźny zapas żyłki. Wybierając kołowrotek sumowy trzeba koniecznie uwzględnić też grubość żyłki czy plecionki. Nastawiając się na łowienie sumów trzeba wybierać linki o grubszych średnicach i kołowrotek musi dać rady sobie z ich nakręcaniem. Od kołowrotków sumowych wymaga się również precyzyjnego hamulca, do którego będzie łatwy dostęp. W wielu modelach zastosowano więc system dwóch hamulców - QuickDrag oraz system klasyczny. Wybierając kołowrotek sumowy oddawajmy też uwagę na to, z czego stworzona została szpula kołowrotka. Wybór kołowrotka z metalową szpulą oraz napiętą metalową stopką może być świetnym pomysłem.

Pokrowce na kołowrotki

Piasek i kurz - to dwaj zdecydowanie najwięksi wrogowie kołowrotków. Jeżeli nasz szlifierz będzie miał często kontakt z piaskiem to należy liczyć się z tym, że może się skrócić jego żywotność. Właśnie po to, by ochraniać kołowrotki, zostały stworzone pokrowce na kołowrotki. Po każdorazowym zakończeniu wędkowania warto odkręcić młynek od wędziska i umiejscowić go w specjalnie do tego przystosowanym pokrowcu. Niektóre modele pokrowców posiadają wnętrze wyściełane specjalną pianką, która ochroni nasz kołowrotek przed drganiami czy przypadkowym upadkiem. Ostatnimi czasy w sprzedaży pojawiły się także pokrowce usztywniane z opcjonalnymi, ruchomymi komorami wewnątrz.

Szczegóły Profesjonalne Kołowrotki Pokrowce

Szpule Smary Inne

Gdy już dobierzemy do naszego zestawu nasz wymarzony kołowrotek to warto przy okazji pomyśleć o nabyciu smarów. Systematyczne oliwienie ruchomych elementów kołowrotka może sprawić, że znacznie przedłuży się jego żywotność. Jeśli mamy zamiar stosować różne rodzaje plecionek i żyłek to warto do naszego kołowrotka zakupić także opcjonalne szpule. Wówczas będziemy mogli bardzo intuicyjnie dokonać zmiany bez konieczności uciążliwego przewijania plecionki. Zarówno smary, pozostałe szpule oraz podkładki karbonowe pod hamulec powinny znaleźć się w naszym wędkarskim przyborniku. Dzięki nim podczas wędkowania będziemy mieć pewność, że ekwipunek nas nie zawiedzie!

Oferta Kołowrotki Szpule Smary Inne Sprawdzone Oferty

20 Inne produkty w tej samej kategorii:

« Wstecz