Średnia ocen z facebook
4.9 / 5
Aktualna liczba opinii 176
YouTube

ul. Milusińskich 2

Bielsko-Biała

sklep@carpmix.pl

tel: 33 816 10 43

Pn - Pt: od 9:00 do 17:00

Sob: od 9:00 do 13:00

Facebook
Instagram
Zobacz więcej filmów

Karpiowe z wolnym biegiem

Producenci

Fox Eos 10000

CRL059

Nowy produkt

Model EOS 10000 w ofercie firmy FOX pojawił się w 2013 roku i od razu zaskarbił sobie sympatię karpiarzy. To model skonstruowany głównie z myślą o wędkarstwie gruntowym, wyposażony w wolny bieg szpuli. Doskonale sprawdza się jako łowca okazów.

Więcej szczegółów

Oczekiwanie na dostawę

349,00 zł brutto

Najtańsze opcje dostawy:

Odbiór osobisty w sklepie: Darmowy

Kurier GLS do 10 kg: 15,30 zł

Towar na zamówienie, prosimy o kontakt

Kupując ten produkt otrzymasz 34 pkt. karty klienta.


Opis

Waga558g
Przełożenie5.5:1

Więcej informacji

Sklep wędkarski - Kołowrotek Fox EOS 10000

FOX EOS 10000 w ofercie firmy pojawił się w 2013 roku i od razu zaskarbił sobie sympatię karpiarzy. To model skonstruowany przede wszystkim z myślą wędkarstwie karpiowym, z powodzeniem wykorzystywany w metodach gruntowych. Wyposażony w wolny bieg szpuli. Doskonale sprawdza się jako łowca okazów, bez problemu radzi sobie z różnymi gatunkami ryb. Trwała i mocna konstrukcja zapewnia długie i owocne użytkowanie.

  • 5 łożysk ze stali nierdzewnej
  • Przełożenie: 5.5:1
  • Waga: 558 g
  • Kolor: czarny
  • Pojemność szpuli: 0,33/320, 0,35/260 [mm/m]


Aby dowiedzieć się więcej kołowrotkach → czytaj więcej

Kołowrotki

Rozpoczynając swoją przygodę z wędkarstwem nie można się obejść bez dobrego kołowrotka. Od tego urządzenia wymaga się przede wszystkim solidności. Utrata "ryby życia" przez słabej jakości kołowrotek to zdecydowanie nieciekawy scenariusz. Wniosek jest prosty - na kołowrotku nie powinniśmy za bardzo oszczędzać. Od tego detalu naszego wędkarskiego zestawu zależeć może definitywny wynik wędkowania. Zanim jednak zdecydujesz się na wybór swojego pierwszego kołowrotka, musisz ustalić, do jakiej metody łowienia ma on być stosowany. Na inne parametry w kołowrotkach zwraca się uwagę przy wędkarstwie karpiowym, a na pozostałe przy łowieniu drapieżników na spinning. Gdy już ustalisz, do czego chcesz wykorzystać swój wędkarski sprzęt to należy udać się na zakupy. Poniżej przedstawiamy dane na temat pojedynczych typów kołowrotków, w które możesz inwestować rozpoczynając swoją przygodę z autentycznym wędkowaniem.

Produkty Najlepsze Kołowrotki

Kołowrotki karpiowe

Wędkarstwo karpiowe zaczyna być coraz bardziej pożądane na terenie naszego państwa, a nawet pełnego kontynentu. Jak wiadomo, karpie dojrzewają do rozległych rozmiarów i absolutnym postulatem przy ich łowieniu jest dysponowanie pewnym ekwipunkiem. Kołowrotki karpiowe muszą radzić sobie z intensywnymi szarpnięciami i "odjazdami" ryb na znaczne odległości. Z racji tego, że karpie najczęściej są przez nas łowione na rozległych łowiskach to trzeba podejmować decyzje kołowrotek o dużej spirali. Raczej nie poleca się do wędkarstwa karpiowego kołowrotków o spirali mniejszej niż 4000. Niewątpliwym uproszczeniem będzie tutaj również obecność układu wolnego biegu. Dzięki niemu branie dużej ryby nie zabierze nam wędziska z brzegu i umożliwi na swobodne uwalnianie żyłki czy plecionki do momentu aż zakręcimy korbką naszego kołowrotka.

Szczegóły Kołowrotki Karpiowe Dla Wędkarzy

Kołowrotki feederowe

Method feeder - jest to stosunkowo młodociana metoda wędkowania, która jest coraz częściej doceniana nawet przez starszych wędkarzy. Ta metoda skupia się na łowieniu ryb uspokajającego żeru. Kołowrotki feederowe muszą być urządzeniami, które poradzą sobie z bardzo częstą pracą. W tej procedurze potrzebne jest bardzo częste przerzucanie zestawu (niekiedy nawet co parę minut). W związku z tym kołowrotek feederowy musi nawijać żyłkę bardzo szybko, precyzyjnie i przy tym bardzo równo. Zdecydowanie nie zaszkodziłoby gdyby w takim kołowrotku znalazł się również system wolnego biegu. Wędkowanie w tej procedurze często odbywa się na dwie wędki. W związku z tym posiadając kołowrotki z wolnym upływem możemy unikać porwania nam wędki podczas gdy akurat holujemy rybę na innym wędzisku. Pamiętajmy jednak o tym, że kołowrotki z wolnym upływem są kołowrotkami cięższymi co możemy odczuć przy wielorakich rzutach i podczas holu.

Oferta Produkt Kołowrotki Feederowe Najlepsze Propozycje

Kołowrotki sumowe

Skoro już mówimy o kołowrotkach do zadań specjalistycznych to nie sposób nie nadmienić o kołowrotkach sumowych. To, czym wyróżniają się kołowrotki sumowe to przede wszystkim duża trwałość. Nastawiając się na łowienie sumów nie należy nawet próbować jeśli nie posiadamy kołowrotka, który wytrzyma kilkudziesięciominutowy hol. Często odjazdy i nurkowania sumów w kierunku dna mogą mocno podarować się we znaki całemu naszemu zestawowi. Kołowrotek sumowy musi posiadać przestronną spiralę, która pomieści pokaźny zapas żyłki. Wybierając kołowrotek sumowy trzeba koniecznie uwzględnić też grubość żyłki czy plecionki. Nastawiając się na łowienie sumów trzeba wybierać linki o grubszych średnicach i kołowrotek musi dać rady sobie z ich nawijaniem. Od kołowrotków sumowych wymaga się również precyzyjnego hamulca, do którego będzie łatwy dostęp. W wielu modelach zastosowano więc system dwóch hamulców - QuickDrag oraz system klasyczny. Wybierając kołowrotek sumowy zwracajmy też uwagę na to, z czego stworzona została spirala kołowrotka. Wybór kołowrotka z metaliczną szpulą oraz napiętą metalową stopką może być znakomitym pomysłem.

Pokrowce na kołowrotki

Piach i kurz - to dwaj zdecydowanie najwięksi wrogowie kołowrotków. Jeśli nasz młynek będzie miał często kontakt z piaskiem to należy liczyć się z tym, że może się skrócić jego żywotność. Właśnie po to, by ochraniać kołowrotki, zostały stworzone pokrowce na kołowrotki. Po każdorazowym zakończeniu wędkowania warto odkręcić młynek od wędziska i umieścić go w specjalnie do tego przystosowanym pokrowcu. Niektóre modele pokrowców posiadają wnętrze wyściełane specjalną pianką, która oszczędzi nasz kołowrotek przed drganiami czy nieoczekiwanym zanikiem. Ostatnimi czasy w sprzedaży pojawiły się także pokrowce usztywniane z opcjonalnymi, ruchomymi przegródkami wewnątrz.

Czytaj Ofertę Kołowrotki Pokrowce Duży Wybór

Szpule Smary Inne

Gdy już dobierzemy do naszego kompletu nasz wymarzony kołowrotek to warto przy okazji pomyśleć o kupnie smarów. Metodyczne smarowanie ruchomych elementów kołowrotka może sprawić, że znacznie wydłuży się jego żywotność. Jeżeli mamy zamiar używać rozmaite typy plecionek i żyłek to warto do naszego kołowrotka zakupić także dodatkowe szpule. Wówczas będziemy mogli bardzo intuicyjnie dokonać zmiany bez konieczności uciążliwego przewijania plecionki. Zarówno smary, pozostałe szpule oraz podkładki karbonowe pod hamulec powinny znaleźć się w naszym wędkarskim przyborniku. Dzięki nim podczas wędkowania będziemy mieć pewność, że sprzęt nas nie zawiedzie!

Czytaj Dalej Kołowrotki Szpule Smary Inne Dla Wędkarzy

20 Inne produkty w tej samej kategorii:

« Wstecz