Średnia ocen z facebook
4.9 / 5
Aktualna liczba opinii 176
YouTube

ul. Milusińskich 2

Bielsko-Biała

sklep@carpmix.pl

tel: 33 816 10 43

Pn - Pt: od 9:00 do 17:00

Sob: od 9:00 do 13:00

Facebook
Instagram
Zobacz więcej filmów

Producenci

Swingery

Swingery - który wybrać?

Dużo karpiarzy stając przed wyborem mechanicznego sygnalizatora brań zadaje sobie to pytanie. Często nie posiadając dużej wiedzy nie wiedzą jakie zalety posiada sygnalizator ze sztywnym ramieniem, czyli swinger używany przede wszystkim w wędkarstwie karpiowym, a jaki hanger. Żeby skutecznie odpowiedzieć sobie na to pyta...

Swingery - który wybrać?

Dużo karpiarzy stając przed wyborem mechanicznego sygnalizatora brań zadaje sobie to pytanie. Często nie posiadając dużej wiedzy nie wiedzą jakie zalety posiada sygnalizator ze sztywnym ramieniem, czyli swinger używany przede wszystkim w wędkarstwie karpiowym, a jaki hanger. Żeby skutecznie odpowiedzieć sobie na to pytanie musimy wiedzieć w jaki sposób najczęściej będziemy łowili, jeśli będą to znacznie większe odległości przy łowieniu z rzutu lub wywózki, na zbiorniku będzie występować spory uciąg wody oraz fale, które wraz z przeróżnymi elementami będą ciągle wpadać na nasze żyłki, swinger będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Należy pamiętać, że w żadnym wypadku delikatnie łowienie na spokojnych zbiornikach i bliskich odległościach nie deprecjonuje swingerów. Równie dobrze bedą sobie radziły w takich warunkach ze względu na możliwość całkowitego odciążenia siwngera.

Rodzaje swingerów

Na rynku możemy spotkać mnóstwo modeli swingerów, jednak na co zwrócić uwagę wybierać naszego swingera idealnego?

Swingery z naciągiem sprężynowym

Bardzo praktyczne przy łowieniu z wywózki na bardzo duże odległości, i łowieniu metodą na sztywno. Należy jednak pamiętać, że swinger pokaże nam tylko bardzo agresywne brania pobierającego karpia. Często dociążenie maksymalne ciężarka może skutecznie zastąpić sprężynę.

Swingery bez naciągu

Chyba najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne, posiadają bardzo płynną pracę ramienia potrafiącą pokazać nawet najdelikatniejsze branie, użyty przesuwny ciężarek potrafi bardzo mocno dociążyć nasz sygnalizator.

Sposoby zamocowania żyłki w swingerze

Zamocowanie żyłki za pomocą klapki

Używane przez lata w bardzo wielu swingerach, sprawdzony patent, jednak po dłuższym okresie używania wrażliwy na wypracowanie oraz wyłamanie elementów ze względu na swoja delikatna budowę.

Zamocowanie żyłki za pomocą namagnesowanych kulek

Najpewniejszy, najbezpieczniejszy patent. Namagnesowane kulki zawsze zachowają swoją trwałość oraz siłę z jaką przytrzymują żyłkę, gładkie głowice kulek pozwolą na bezpieczne wypinanie się żyłki bez ryzyka jej przycierania. Kulki osadzone są w głowicy, która zapewnia pewną osłonę i trwałość.

Swingery z podświetleniem

Podświetlenie może polegać na zamontowaniu w głowicy swingera diody zasilanej przez sygnalizator elektroniczny za pomocą jacka, lub świetlika / betalighta wsadzanego do specjalnej klapki.

Więcej

Swingery Jest 10 produktów.

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
 • 130,00 zł

  Wysokiej jakości swingery FOX MK3. To już trzecia generacja jednego z najpopularniejszych, mechanicznych wskaźników brań na świecie. W stosunku do poprzednika został odświeżony i unowocześniony wygląd, przy zachowaniu niezawodności działania oraz najwyższej jakości wykonania.

  130,00 zł

  Więcej

 • 35,00 zł

  Delphin Skiper to znakomicie wykonane swingery z podświetlaną głowicą. Zastosowano niezawodny patent wpinania żyłki. Specjalna głowiczka która bez uszkodzeń obsługuje wszystkie średnice żyłek, co zapewnia możliwość płynnej i bezawaryjnej pracy tego wyjątkowego swingera. Wersja BlackWay w kolorze czarnym.

  35,00 zł

  Więcej

 • 35,00 zł

  Delphin Skiper to znakomicie wykonane swingery z podświetlaną głowicą. Zastosowano niezawodny patent wpinania żyłki. Specjalna głowica która bez uszkodzeń obsługuje wszystkie średnice żyłek, co zapewnia możliwość płynnej i bezawaryjnej pracy tego wyjątkowego swingera.

  35,00 zł

  Więcej

 • 66,50 zł

  Mechaniczny sygnalizator brań typu swinger. Głowica oraz uchwyt wykonane zostały ze wzmacnianego tworzywa ABS. Na aluminiowym ramieniu znajduje się przesuwany ciężarek. W głowicy znajduje się kulkowy mechanizm zapięcia żyłki, z regulacją docisku oraz dioda led z możliwością zmiany koloru jednym przyciskiem, by łatwo było dopasować swinger do...

  66,50 zł

  Więcej

 • 285,50 zł

  Zestaw 4 swingerów Carp Spirit X7. Głowica oraz uchwyt wykonane zostały ze wzmacnianego tworzywa ABS. Na aluminiowym ramieniu znajduje się przesuwany ciężarek. Kulkowy mechanizm zapięcia żyłki, z regulacją docisku oraz dioda led z możliwością zmiany koloru jednym przyciskiem, by łatwo było dopasować swinger do elektronicznego sygnalizatora. 7 kolorów do...

  285,50 zł

  Więcej

 • 74,00 zł

  Futerał do transportu swingerów. Wykonany z trwałego nylonu, wewnątrz został wyścielony pianką, która zabezpiecza swingery podczas transportu. Wewnątrz zmieści się do 4 sygnalizatorów standardowych rozmiarów.

  74,00 zł

  Więcej

 • 5,00 zł

  Zapasowy uchwyt do swingera lub hangera, kompatybilny z większością najpopularniejszych produktów na rynku.

  5,00 zł

  Więcej

 • 171,00 zł

  Podświetlany sygnalizator brań z unikalnym kształtem korpusu i wymiennymi kolorowymi osłonami. Swinger posiada ciężarek do regulowania dociążenia. Wbudowany klips kulowy pracuje niezawodnie i bezpiecznie z żyłkami oraz plecionkami o dowolnej średnicy. Sygnalizator można szybko i łatwo przymocować do uchwytu za pomocą stabilnego sprzęgła bagnetowego.

  171,00 zł

  Więcej

 • 251,00 zł

  Zestaw czterech swingerów z podświetleniem. Głowica oraz uchwyt wykonane zostały ze wzmacnianego tworzywa ABS, tak aby były trwałe i odporne na uszkodzenia. Na aluminiowym ramieniu znajduje się przesuwany ciężarek dociążający. W głowicy znajduje się kulkowy mechanizm zapięcia żyłki, z regulacją docisku oraz mocna dioda LED. Różnokolorowe, zmienne osłonki...

  251,00 zł

  Więcej

 • 47,50 zł

  Podświetlany sygnalizator brań o niepowtarzalnym kształcie głowicy. Dzięki przesuwnemu obciążeniu można łatwo regulować ciężar, łącznie z całkowitym oświetleniem wskaźnika. Wbudowany zaczep kulowy pracuje niezawodnie i bezpiecznie z żyłkami mono i plecionkami o dowolnej średnicy.

  47,50 zł

  Więcej

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów