Średnia ocen z facebook
4.9 / 5
Aktualna liczba opinii 176
YouTube

ul. Milusińskich 2

Bielsko-Biała

sklep@carpmix.pl

tel: 33 816 10 43

Pn - Pt: od 9:00 do 17:00

Sob: od 9:00 do 13:00

Facebook
Instagram
Materiały PVA











Siatki, nici, taśmy oraz worki PVA.

Materiały PVA to ogólna nazwa dodatków wędkarskich służących głównie do wspomagania prezentacji przynęty oraz do nęcenia punktowego. Otrzymuje się je z polialkoholu winylowego, jednego z nielicznych polimerów które rozpuszczają się w wodzie. Materiał ten nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego ani...











Siatki, nici, taśmy oraz worki PVA.

Materiały PVA to ogólna nazwa dodatków wędkarskich służących głównie do wspomagania prezentacji przynęty oraz do nęcenia punktowego. Otrzymuje się je z polialkoholu winylowego, jednego z nielicznych polimerów które rozpuszczają się w wodzie. Materiał ten nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego ani dla ryb, więc od kilku lat stosowany jest z powodzeniem w wędkarstwie. Najpopularniejszym chyba zastosowaniem PVA jest nęcenie punktowe za pomocą woreczków lub tzw. "kiełbas" tworzonych z rękawów z siatki PVA wypełnianych materiałami zanętowymi jak ziarna, orzechy, kulki proteinowe czy zanęty sypkie. Są one przytwierdzane do zestawu, a następnie za pomocą łodzi zanętowej lub za pomocą rzutu posyłane do wody, gdzie w zależności od splotu i temperatury wody rozpuszczają się całkowicie po kilku lub kilkunastu sekundach, uwalniając swój ładunek. Olbrzymią zaletą tej techniki jest to iż materiał PVA uwalnia elementy mające zanęci ryby w najbliższym sąsiedztwie zestawu, tworząc wokół niego punktowy obszar żeru i wabiąc w niego karpie. Samo PVA jest bezwonne i bez smaku, nie wpływa więc negatywnie na możliwość zachęcenia karpi do żerowania. Z włókien PVA tworzy się również nici i taśmy, które można wykorzystać zarówno w woreczkami i rękawami, jak i samodzielnie przy np. konstruowaniu nowych sposobów prezentacji zestawów przynęt, składających się np. z kilku kulek proteinowych.

Więcej

Materiały PVA Jest 21 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 21 elementów
 • 54,90 zł

  Rękaw z rozpuszczalnej siatki PVA, służący do samodzielnego wykonywania worków zanętowych i tzw. "kiełbas" wypełnionych materiałem zanętowym. Całkowicie rozpuszczalny, nawet w chłodnej wodzie. Długość: 6 m. Średnica: 25 mm.

  54,90 zł

  Więcej

 • 32,50 zł

  Uzupełnienie do zestawu z tubą i ubijakiem. Rękaw z rozpuszczalnej siatki PVA, służący do samodzielnego wykonywania worków zanętowych i tzw. "kiełbas" wypełnionych materiałem zanętowym. Całkowicie rozpuszczalny, nawet w chłodnej wodzie. Długość: 6 m. Średnica: 20-25 mm.

  32,50 zł

  Więcej

 • 32,50 zł

  Uzupełnienie do zestawu z tubą i ubijakiem. Rękaw z rozpuszczalnej siatki PVA, służący do samodzielnego wykonywania worków zanętowych i tzw. "kiełbas" wypełnionych materiałem zanętowym. Całkowicie rozpuszczalny, nawet w chłodnej wodzie. Długość: 6 m. Średnica: 32 mm.

  32,50 zł

  Więcej

 • 37,20 zł

  Drobno pleciona siatka rozpuszczalna PVA. Wykonana z wysokiej jakości włókien PVA, cechuje się dużą wytrzymałością oraz całkowitą rozpuszczalnością. Nie pozostawia śladów na zestawach i nie zanieczyszcza wody.

  37,20 zł

  Więcej

 • 14,00 zł

  Komplet rozpuszczalnych woreczków PVA. Worki perforowane, wyposażone w nić PVA do wiązania. Wydłużony kształt umożliwia wykonywanie rzutów na większe odległości. 70x200 mm. 10 szt.

  14,00 zł

  Więcej

 • 8,30 zł

  Taśma rozpuszczalna wykonana z całkowicie rozpuszczalnego materiału PVA. Służy przede wszystkim do wiązania worków i rękawów PVA oraz do konstruowania zestawów. Nie pozostawia śladów na zestawach i nie zanieczyszcza wody. Szerokość: 10 mm

  8,30 zł

  Więcej

 • 9,60 zł

  Wytrzymała nić rozpuszczalna wykonana z materiału PVA, który ulega całkowitemu rozpuszczeniu. Służy przede wszystkim do wiązania worków i rękawów PVA oraz punktowego podawania przynęt. Nie pozostawia śladów na zestawach i nie zanieczyszcza wody.

  9,60 zł

  Więcej

 • 43,00 zł

  Drobno pleciona siatka rozpuszczalna PVA. Wykonana z wysokiej jakości włókien PVA, cechuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz całkowitą rozpuszczalnością. Uzupełniacz na rolce do zestawu z tubą.

  43,00 zł

  Więcej

 • 19,99 zł

  Zapasowy tunel PVA do ładowania przez tubę. Powstał w oparciu o bardzo szybko rozpuszczalny materiał. Siatka o oczkach 1 mm, znakomicie nadaje się do grubszych zanęt sypkich, ziaren czy kul proteinowych. Sprawdza się w wodzie o każdej temperaturze. Szerokość 23 mm.

  19,99 zł

  Więcej

 • 14,90 zł

  Siatka rozpuszczalna PVA na rolce. Można ją napełniać z dowolnego tunelu o średnicy do 25 mm. W dwóch wersjach: Finebait i Micromesh.

  14,90 zł

  Więcej

 • 18,70 zł

  Komplet rozpuszczalnych woreczków PVA. Idealne do punktowego nęcenia łódką lub z wędki. Bardzo duży rozmiar 210x300 mm. Woreczki wyposażone w otwory, dzięki którym wewnątrz tworzą się pęcherzyki powietrza.

  18,70 zł

  Więcej

 • 25,99 zł

  Zapasowy tunel PVA do ładowania przez tubę. Powstał w oparciu o bardzo szybko rozpuszczalny materiał. Siatka o oczkach 1 mm, znakomicie nadaje się do grubszych zanęt sypkich, ziaren czy kul proteinowych. Sprawdza się w wodzie o każdej temperaturze. Szerokość 37 mm.

  25,99 zł

  Więcej

Pokazuje 1 - 12 z 21 elementów